Emrah Kozan

Piksel Akademi & Pixel Lab CEO, Co-Founder

Emrah KOZAN 13 Mart 1986 Ankara Doğumludur. İlköğrenimi Çamyuvada, Liseyi Kemer Lisesi Yabancı Dil Ağırlıklı lisede tamamlamıştır. Lise yıllarında başlayan bilişim merakı ve girişimcilik ruhu ile 2006 Yılında Ahi Evran Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünü 5. olarak bitirmiştir. Öğrencilik yıllarında ilk web sitesini okulu adına kurduğu internet radyosu ile hazırlayıp mezun olana kadar burada radyo yayınlarına devam etmiştir.

Üniversite mezuniyetinin hemen ardından Kemer Kolejinde Bilgisayar öğretmeni olarak görev yapmış ve aynı kurumda 4 yıl bilgisayar öğretmenliği, sistem yöneticiliği ve müdür yardımcılığı yapmıştır. Bu sırada öğretmenlik formasyon ve lisans eğitimini Anadolu Üniversitesinde tamamlamıştır. Ortadoğu Teknik Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilen CİTO-ÖİS projesine katılarak 2 yıl boyunca bu kurumdan ölçme değerlendirme ve işlik çalışmaları eğitimini almış ve bir projesi 4. ÖİS – ODTÜ kongresinde yayınlanmıştır.

Bilge Adam Bilişim Grubu daveti ile kariyerine 4 yıl boyunca İstanbul’da devam etmiştir. Bilge Adam Bilişim Grubu bünyesinde Web Grafik ve Dijital Tasarım eğitmeni, bölüm başkan yardımcısı ve birim müdürü olarak görev yaptıktan sonra sırasıyla Adobe ve Apple Certified Trainer unvanlarını alan Emrah Kozan 2 yıl Master Trainer olarak eğitmen yetiştirmiş ve kurumsal bir çok firmaya Apple, Adobe ve web tasarım alanlarında eğitimler vermiştir. Kurumsal danışmanlık ve eğitmenlik hizmetini; TBMM Bilgiişlem Daire Başkanlığı, Koç Üniversitesi, Doğuş Yayın Holding, Turkcell Global Bilgi, SGK Genel Müdürlüğü, Migros Türk Aş, İSKİ, ATG Hotels, Voyage Hotels gibi ulusal ve global kurum ve kuruluşlara sunmuştur.

Uzmanlık alanlarında 10.000 saaten fazla ders tecrübesi edinmiştir. Google ve Sosyal medya alanlarında da çalışmalar yaptıktan sonra aynı kurum bünyesinde Dijital Medya biriminin kuruculuğunu üstlenmiş ve online eğitim platformları proje yöneticiliği yapmıştır.

2015 yılında Antalya’ya kesin dönüş yapan Emrah KOZAN kurucusu olduğu Piksel Akademi bünyesinde bilişim alanında proje ve eğitim çalışmaları yapmaya devam etmektedir. Piksel Akademi bünyesinde bilgisayar kursu ve bir mobil uygulama geliştirme atölyesi bulunmakta ve yıl içerisinde bir çok farklı üniversitede kamu yararına seminerler vermektedir. 4 Yıldır Akdeniz Bilişim Zirvesi organizasyon komite başkanlığını yürüterek, her yıl bilişim alanında ulusal çaptaki en büyük bilişim etkinliğini 3.000 katılımcı ile gerçekleştirmektedir.

Emrah KOZAN; Aysun KOZAN ile evli ve Alptuğ KOZAN’ın babasıdır.