Kadir HACIAHMETOĞLU

CW ENERJİ şirketinde Product Development Manager

Yaşadığımız coğrafyada ve özellikle ülkemizde, stratejik öneminin gün geçtikçe hızlanarak artacağına inandığım yenilenebilir enerji sektörüne duyduğum ilgiden ötürü lisans öğrenimimi İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümünde tamamladım.
Şu anda ise yıllık güneş paneli üretim kapasitesi açısından Türkiye ve Avrupa’nın en büyük fotovoltaik panel üreticisi konumunda bulunan CW Enerji’nin, Ürün Geliştirme biriminde yer almaktayım.
CW Enerji’de görev almakta olduğum bu dönem boyunca güneş paneli üretim teknolojileri, ges bileşenleri, proje tasarım ve saha uygulama/montaj, test ve kalite süreçleri lityum bataryalı enerji depolama çözümleri alanlarında güncel sektörel gelişmeleri yakından takip etme ve bizzati içerisinde yer alma fırsatını tecrübe edinmekteyim.
Bu bağlamda ülkemiz için stratejik öneme sahip olan güneş enerjisi sektöründe, günden güne edindiğim tecrübeleri, CW Akademi bünyesinde çeşitli eğitim programları aracılığıyla , güneş enerjisine ilgi duyan sektör paydaşlarına aktarabilmekten ötürü oldukça kıvanç duymaktayım.
“Enerji Bağımsızlığı” için var gücümüzle çalışmalıyız.
Saygılarımla.